23:37

Ajaks i AZ u borbi za Ligu šampiona

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbaleri Ajaksa i AZ Alkmara boriće se u finalu plej ofa, kojim će biti određen drugi predstavnik Holandije u Ligi šampiona. Ajaks je u revanšu pobedio Herenven 4:0, i ukupnim rezultatom 4:1 prošao u finalnu rundu plej ofa, u kojem nastupaju ekipe smeštene između drugog i petog mesta. AZ je posle remija u Enshedeu pobedio Tvente 2:0 u Alkmaru.

Ekipe Ajaksa i AZ-a borile su i za trofej u KNVB Kupu, a uspešniji je bio amsterdamski klub posle penala.

Ubedljivu pobedu Ajaksa obezbedio je briljantni Klas Jan Huntelar, koji je svom nekadašnjem timu dao po jedan gol u oba poluvremena.

Preostali strelci bili su Rajan Babel i Kenet Peres, dok su plavo-beli igrali bez isključenog Vanderbushea.

U Alkmaru strelci za AZ bili su Tim de Kler i Jeremejn Lens u poslednjih dvadesetak minuta utakmice.

Holandski plej of, u kojem se 12 ekipa bori u raznim kategorijama, nastavlja se u sredu.

Šampion PSV Ajndhoven ima zagarantovano mesto u Ligi šampiona.