12:55

KL: Internasional stekao prednost

Izvor: Miloš Šaranović

Autor:Miloš Šaranović

Fudbaleri Internasionala stekli su značajnu prednost u finalu južnoameričkog klupskog šampionata, Kopa Libertadores. Oni su u prvoj utakmici brazilskog finala pobedili na Morumbiju kao gosti Sao Paulo sa 2:1.

Internasional je do prednosti došao posle 53 minuta igre golom Rafaela Sobisa. Isti igrač je u 61. minutu još jednom bio strelac, a gol za nadu branilaca titule delo je Edkarlosa, petnaest minuta pre kraja utakmice.

I jedni i drugi završili su utakmicu sa igračem manje, jer su crvene kartone dobili Žosue i Fabinjo.

Prošle godine Sao Paulo je bio bolji od Atletiko Paranaensea, a sada će pobednik biti odlučen 16. avgusta na stadionu ’Beira Rio’.