Četvrtak, 17.11.2005.

10:34

Remi "Azura" i "Slonova"

Najuzbudljivija od međunarodnih prijateljskih utakmica odigranih u sredu viđena je u Ženevi, gde su igrači Obale Slonovače igrali sa Italijom nerešeno, 1:1.

Od prvog poraza posle 14 utakmica, Italiju je spasio Aimo Dijana golom u 86. minutu, a isti igrač nije iskoristio priliku da čak donese pobedu evropskom timu u sudijskoj nadoknadi.

Obalu Slonovače u vođstvo je doveo napadač Čelsija Didije Drogba u 69. minutu utakmice.

Posle neuspeha u duelu sa “Slonovima” Rumunija je savladala drugog afričkog rivala – Nigeriju. U duelu dva učesnika SP Japan je pobedio Angolu, dok je Tunis superiornost na severu Afrike potvrdio pobnedom nad Egiptom.

Japan - Angola                1:0
Južna Koreja - SCG        2:0
Sirija - UAE                    0:3
Katar - Argentina            0:3
Jordan - Gruzija              2:3
Rumunija - Nigerija         3:0
Egipat - Tunis                  1:2
Kipar - Vels                    1:0