Nedelja, 06.10.2002.

09:25

PJ u fudbalu: Poraz Obilića u Nikšiću

Fudbaleri niškog Radničkog zabeležili su prvu pobedu u novom šampionatu, pošto su danas u 8. kolu Prvenstva Jugoslavije na svom terenu savladali ekipu Zete sa 3:1.

Prvi deo susreta završen je bez golova, a domaćin dolazi do vođstva u drugom minutu nastavka golom Vojkana Kuzmanovića. Prednost Radničkog udvostručio je Goran Mihajlović u 65. minutu, ali gosti u 75. minutu preko Malesija Vojvode smanjuju vodjstvo domaćih na 2:1.

U 84. minutu Saša Jovanović postiže treći gol za Radnički i postavlja konačan rezultat utakmice.

Sutjeska je danas u Nikšiću savladala Obilić sa 2:1, a "puleni" trenera Baneta Smiljanića još jedanput su pokazali da izuzetno dobro igraju kod kuće.

Golove za Sutjesku postigao je Srđan Radonjić u trećem i 70. minutu, a jedini pogodak za "vitezove" postigao je Mirko Aleksić u 60. minutu utakmice. Obilić je od 30. minuta igrao sa igračem manje, pošto je isključen Nenad Mladenović.

Rad - Hajduk Rodić 1:1