Petak, 03.02.2023.

13:15

"Zašto su poništili koš Zvezde?"

Crvena zvezda je izgubila od Armanija u 23. kolu Evrolige rezultatom 74:68.

Zvezda je doživela četvrti uzastopni poraz u Evroligi, jer u Milanu nije uspela da se "izvuče" iz minus 16 poena.

U poslednjoj četvrtini, u kojoj je ekipa Duška Ivanovića ozbiljno prišla Olimpiji, ali su crveno-bele preskupo koštali promašaji i nizu i nije iskorišćena šanasa da se poslednja dva minuta smanji razlika na samo poen.

U tom periodu igrači Zvezde žalili su se na faul Bentila nad Šabazom Nejpirom na 40 sekundi do kraja, kojom je prekinuta kontra crveno-belih pri zaostatku od četiri poena.

Ipak, najgora sudijska odluka kada je Zvezdi poništen čist koš Dalibora Ilića uz prekršaj pri rezultatu 63:53 na sedam minuta do kraja.

"Zaista mislim da ćemo do kraja godine pričati o sudijama, jer se dešavaju neverovatne stvari. Ako ništa drugo, onda onaj poništen koš Iliću. Ne znam objašnjenje, voleo bih da ga vidim, čisto da ne bih morao da komentarišem sledeći put", rekao je Vladimir Kuzmanović.