Nedelja, 20.08.2017.

09:00

Poljska

Košarkaška reprezentacija Poljske na Evrobasketu najdalje je otišla 1963. godine kada je osvojila srebro, a uz koje imaju i tri bronze.

Izvor: PT

Autor: PT

Poljska
Getty Images

Ipak, najveći uspeh u istoriji poljske košarke sigurno je trijumf na Svetskom prvenstvu 1967. godine i to je ujedno jedina medalja koju su Poljaci osvojili na tom takmičenju.

Poljaci imaju prosečan tim, ali veoma uigran tim, što su pokazali na pripremnom turniru u Hamburgu kada su namučili našu selekciju.

Pored toga, ne bi trebalo očekivati mnogo od ove selekcije i njihov domet će verovatno biti osmina finala, a možda prvenstvo i završe u grupama.

Na prethodnom Evrobasketu Poljska je zauzela 11. mesto, a u nokaut fazi poražena je od Španije.

Sada se nalaze u grupi A u Finskoj i biće im dosta teško da prođu dalje pošto će igrati sa Francuskom, Slovenijom, Grčkom, Islandom i normalno Finskom.

Najbolja tri igrača: Mateuž Ponitka, Pržemek Karnovski, Adam Vačinski