EURO BASKET 2005

Naslovna strana
Vesti
Igra: Virtuelni selektor
Grupe
Reprezentacije
Raspored i rezultati
Statistike
Dnevnikov dodatak
Sećanja na medalje

 

SPORT

Naslovna strana
Vesti
F1
Tabele i rezultati
Analize
Intervju
Tema B92
Dnevnici
Komentari čitalaca
Forum
Linkovi

 

 Za plasman od 5. do 8. mesta / 23. 09. / 15:00

 

I

II

III

IV

Konačan

Litvanija

23

15

21

30

89

Rusija

21

23

16

18

78



Ime

Min

1 poen

2 poena

3 poena

Skokovi

As

Ukr

Izg

Blok

LG

Poena

Of

Def

Tot

Jankunas

17.0000

1/1

100%

6/8

75%

2/2

100%

2

2

4

0

0

0

0

3

19

Gustas

18.0000

0/0

0%

5/7

71%

1/1

100%

0

0

0

3

0

3

0

4

13

Siskauskas

37.0000

0/0

0%

3/4

75%

2/4

50%

0

3

3

4

1

2

0

0

12

K. Lavrinovic

15.0000

2/2

100%

3/4

75%

1/1

100%

1

1

2

2

1

2

0

0

11

D. Lavrinovic

21.0000

2/6

33%

4/6

66%

0/1

0%

0

4

4

3

2

0

3

1

10

Ginevicius

25.0000

2/2

100%

1/2

50%

1/3

33%

0

2

2

3

2

2

0

3

7

Zukauskas

23.0000

0/1

0%

3/4

75%

0/1

0%

1

4

5

4

0

0

1

4

6

Lukauskis

13.0000

0/0

0%

3/5

60%

0/0

0%

0

1

1

3

2

0

0

2

6

Javtokas

15.0000

1/2

50%

2/3

66%

0/0

0%

0

5

5

0

0

0

1

2

5

Jasaitis

11.0000

0/0

0%

0/1

0%

0/1

0%

0

3

3

0

0

0

0

3

0

5.0000

0/0

0%

0/0

0%

0/1

0%

0

1

1

1

0

1

0

1

0

Silinskis

0.0000

0/0

0%

0/0

0%

0/0

0%

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Ukupno

200

8/14

57%

30/44

68%

7/15

46%

4

26

30

23

8

10

5

23

89

Trener: Antanas Sireika

 

Ime

Min

1 poen

2 poena

3 poena

Skokovi

As

Ukr

Izg

Blok

LG

Poena

Of

Def

Tot

Pachoutine

33.0000

4/6

66%

1/3

33%

7/10

70%

1

2

3

0

1

1

0

4

27

Holden

29.0000

1/3

33%

5/9

55%

1/4

25%

0

2

2

3

1

3

0

1

14

Monya

20.0000

6/8

75%

1/3

33%

1/3

33%

0

3

3

2

0

1

0

2

11

Samoylenko

20.0000

0/0

0%

3/5

60%

1/2

50%

0

1

1

2

1

2

0

0

9

Khryapa

27.0000

1/2

50%

1/3

33%

1/2

50%

3

1

4

1

1

4

0

4

6

Morgunov

21.0000

3/4

75%

1/6

16%

0/1

0%

2

1

3

0

1

0

0

2

5

Savrasenko

29.0000

0/0

0%

2/6

33%

0/0

0%

5

5

10

0

1

1

1

1

4

Fridzon

21.0000

0/0

0%

1/3

33%

0/2

0%

2

0

2

1

1

0

0

4

2

Kirilenko

0.0000

0/0

0%

0/0

0%

0/0

0%

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Ponkrashov

0.0000

0/0

0%

0/0

0%

0/0

0%

0

0

0

0

0

0

0

0

0

A. Ivanov

0.0000

0/0

0%

0/0

0%

0/0

0%

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Likholitov

0.0000

0/0

0%

0/0

0%

0/0

0%

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Ukupno

200

15/23

65%

15/38

39%

11/24

45%

13

15

28

9

7

12

1

18

78

Trener: Sergej Babkov

 

23. septembar 2005.
Litvanija na Svetskom prvenstvu
Košarkaška reprezentacija Litvanije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Japanu sledeće godine, pošto je u Beogradskoj areni savladala Rusiju 89:78 (23:21, 15:23, 21:16, 30:18) u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta na Evropskom prvenstvu u eogradu.

Dosadašnji evropski prvak izborio je tako pravo da se bori za peto mesto na šampionatu, a plasman na SP obezbediće prvih sedam timova sa Evropskog prvenstva.

Litvanija i Rusija izgubile su u četvrtak četvrtfinalne mečeve od Francuske, odnosno Grčke.

Posle mečeva koji se igraju u petak biće poznati ućčesnici subotnjeg meča, na kojem će Litvanija dobiti protivnika u borbi za peto, a Rusija za sedmo mesto.

Litvanci su bili bolji u većem delu utakmice, osim tokom serije Rusa 12-0 u drugoj četvrtini. Ruski tim predvodio je Zahar Pašutin, koji je ubacio 27 poena, od čega pet trojki do poluvremena. Rusi su bili oslabljeni izostankom povređenog Andreja Kirilenka, koji je zaradio povredu nosa u duelu sa Grčkom.

U litvanskom timu najbolji je bio Jankunas sa 19 poena. Giedrius Gustas dodao je 13, Šiškauskas poen manje, a Darijus Lavrinovič 10 pogodaka.

[Pošaljite komentar]    [Postojeći komentari (1)]


 Ostali rezultati

Datum

Utakmica

Rezultat

Faza

 25. 09. 21:00 

Grčka - Nemačka

78 : 62

 Finale

 25. 09. 18:00 

Francuska - Španija

98 : 68

 Za 3. mesto

 25. 09. 15:00 

Slovenija - Litvanija

70 : 79

 Za plasman od 5. do 8. mesta

 25. 09. 12:00 

Hrvatska - Rusija

92 : 74

 Za plasman od 5. do 8. mesta

 24. 09. 21:00 

Nemačka - Španija

74 : 73

 Polufinale

 24. 09. 18:00 

Grčka - Francuska

67 : 66

 Polufinale

 24. 09. 15:00 

Hrvatska - Slovenija

80 : 89

 Za plasman od 5. do 8. mesta

 23. 09. 15:00 

Litvanija - Rusija

89 : 78

 Za plasman od 5. do 8. mesta

 23. 09. 00:00 

Španija - Hrvatska

101 : 85
(73 : 73)

 Četvrtfinale

 23. 09. 00:00 

Slovenija - Nemačka

62 : 76

 Četvrtfinale

 22. 09. 00:00 

Litvanija - Francuska

47 : 63

 Četvrtfinale

 22. 09. 00:00 

Rusija - Grčka

61 : 66

 Četvrtfinale

 20. 09. 20:30 

Grčka - Izrael

67 : 61

 Razigravanje / Osmina finala

 20. 09. 20:30 

Srbija i Crna Gora - Francuska

71 : 74

 Razigravanje / Osmina finala

 20. 09. 18:00 

Nemačka - Turska

66 : 57

 Razigravanje / Osmina finala

 20. 09. 17:30 

Hrvatska - Italija

74 : 66

 Razigravanje / Osmina finala

 18. 09. 21:00 

Hrvatska - Turska

80 : 67

 Grupa B

 18. 09. 21:00 

Rusija - Nemačka

50 : 51

 Grupa A

 18. 09. 20:30 

Grčka - Bosna i Hercegovina

67 : 50

 Grupa C

 18. 09. 20:30 

Letonija - Srbija i Crna Gora

67 : 82

 Grupa D

 18. 09. 18:00 

Italija - Ukrajina

99 : 62

 Grupa A

 18. 09. 18:00 

Litvanija - Bugarska

92 : 79

 Grupa B

 18. 09. 17:30 

Španija - Izrael

75 : 85

 Grupa D

 18. 09. 17:30 

Slovenija - Francuska

68 : 58

 Grupa C

 17. 09. 21:00 

Bugarska - Turska

89 : 94
(79 : 79)

 Grupa B

 17. 09. 21:00 

Ukrajina - Nemačka

58 : 84

 Grupa A

 17. 09. 20:30 

Grčka - Slovenija

56 : 68

 Grupa C

 17. 09. 20:30 

Izrael - Srbija i Crna Gora

77 : 93

 Grupa D

 17. 09. 18:00 

Italija - Rusija

61 : 87

 Grupa A

 17. 09. 18:00 

Litvanija - Hrvatska

85 : 67

 Grupa B

 17. 09. 17:30 

Španija - Letonija

114 : 109
(98 : 98)

 Grupa D

 17. 09. 17:30 

Bosna i Hercegovina - Francuska

62 : 79

 Grupa C

 16. 09. 21:00 

Rusija - Ukrajina

86 : 74

 Grupa A

 16. 09. 21:00 

Turska - Litvanija

75 : 87

 Grupa B

 16. 09. 20:30 

Srbija i Crna Gora - Španija

70 : 89

 Grupa D

 16. 09. 20:30 

Francuska - Grčka

50 : 64

 Grupa C

 16. 09. 18:00 

Hrvatska - Bugarska

88 : 84

 Grupa B

 16. 09. 18:00 

Nemačka - Italija

82 : 84
(74 : 74)

 Grupa A

 16. 09. 17:30 

Letonija - Izrael

65 : 74

 Grupa D

 16. 09. 17:30 

Slovenija - Bosna i Hercegovina

74 : 65

 Grupa C



Sport Naslovna | vesti
fudbal | nba | goodyear liga | košarka | motosport | odbojka | tenis | ostalo |
analize | intervju | tema | dnevnici | fotogalerija



© 1995-2019, B92