Subota, 16.06.2012.

10:25

Česi i Grci idu dalje!

Fudbalske reprezentacije Češke i Grčke idu u četvrtfinale, posle dramatičnog raspleta u grupi A.

Česi su u Vroclavu pobedili domaću Poljsku 1:0, golom Jiračeka u 72. minutu. Gol Karagunisa u nadoknadi prvog poluvremena doneo je Grcima minimalni trijumf nad Rusijom.

Tako su Česi sa negativnom gol-razlikom izbili na čelo grupe, dok će Grci sa drugog mesta ići najverovatnije na Nemačku. Rusiju će prvi poraz posle 16 mečeva koštati ranog ispadanja, iako su na osnovu prvih mečeva bili među favoritima.

Češka sa drugim iz grupe B igra u Varšavi 21. juna, a dan kasnije pobednik grupe B u Gdanjsku čeka Grčku.