Ekipni sportovi

Nedelja, 07.02.2016.

22:06

EP: Italija sedmicom do četvrtfinala

Futsaleri Italije igraće protiv Kazahstana u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Beogradu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Starsportphoto

Italijani su u poslednjem meču grupe D lako savladali Češku rezultatom 7:0 i tako potvrdili prvo mesto.

Česi su doživeli i drugi poraz u Areni, pa će iz ove grupe među najboljih osam još i Azerbejdžan čiji će rival biti ekipa Rusije.

Izabranici selektora Meničelija sav posao u ovom meču završili su u prvom poluvremenu – već u 26. sekundi Fortino je načeo mrežu Gerčaka, da bi desetak minuta kasnije Gabrijel Lima pogodio za 2:0.

Međutim, ono što se desilo na početku drugog dela igre bilo je potpuno nadrealno – Italijani su za 46 sekundi postigli čak tri gola. Merlim je počeo seriju, Fortino je nastavio, a katastrofalan minut za Čehe zaokružio Kudelka autogolom.

Sumrak Čeha produžio je Onorio koji je sredinom poluvremena postigao šesti pogodak, da bi konačnih 7:0 postavio Patijas.