Ekipni sportovi

Nedelja, 07.01.2018.

19:47

Mariota postigao najbizarniji tačdaun svih vremena

Tenesi Tajtansi plasirali su se u drugi krug doigravanja profesionalne lige u američkom fudbalu (NFL), pošto su posle velikog preokreta savladali Kanzas siti.

Photo by Dilip Vishwanat/Getty Images

Meč će pored velikog preokreta ostati upamćen i po neverovatnom potezu Markusa Mariote.

Favorizovani Kanzas je na poluvremenu imao ogromnu prednost 21:3 i činilo se da je meč završen. Međutim, u drugom poluvremenu usledio je neverovatan preokret gostiju, koji su slavili rezultatom 22:21.

Meč će ostati upamćen po dosada neviđenom "tačdaunu". Naime, odbrambeni igrač Kanzasa je blokirao pokušaj dodavanja vođe napada Tajtansa Markusa Mariote, ali lopta nije pala na zemlju već se odbila u ruke Mariote koji je uspeo da uskoči u polje domaćina.

Bio je ovo šesti vezani poraz Kanzasa na domaćem terenu u doigravanju. S druge strane, Tenesi će igrati protiv Nju Ingland Petriotsa.