Borilački sportovi

Subota, 21.10.2017.

11:20

Osam medalja za Srbiju na Svetskom u paratekvondou

Paratekvondoisti iz Srbije osvojili su posle dva dana takmičenja na Svetskom paratekvondo prvenstvu u Londonu čak osam medalja.

Tekvondo asocijacija Srbije

Drugog dana takmičenja u borbama na Svetskom paratekvondo prvenstvu u Londonu, članovi srpske reprezentacije osvojili su pet medalja, a prvog tri, saopštila je Tekvondo asocijacija Srbije.

Drugog dana takmičenja medaljama su se oktili:

Jelena Terzić - 1. mesto, K41 +58kg i 2. mesto, K42 +58kg

Dejana Backo - 2. mesto, K41 -49kg

Danijela Jovanović - 3. mesto, K43 -49kg

Violeta Todorov - 3. mesto, K43 -49kg

Zahvaljujući rezultatima u borbama i formama, srpski ženski tim je osvojio 2. mesto u ekipnom plasmanu, dok je reprezentacija Srbije u ukupnom plasmanu bila na 4. mestu.

Prvog dana takmičenja medalje su osvajali Tomislav Ranković, Dušan Marisavljević i Teodora Jović.

Tomislav Ranković - 2. mesto u kategoriji juniori (P20)

Dušan Marisavljević - 3. mesto u kategoriji seniori (P20) do 30 god

Teodora Jović - 3. mesto u kategoriji seniorke (P20) do 30 god

Na Svetskom prvenstvu u Londonu učestvovalo je 260 paratekvondo sportista iz 59 država.