Borilački sportovi

Nedelja, 21.12.2014.

09:43

Bronza džudistima Zvezde na EKP

Džudisti Crvene zvezde osvojili su bronzanu medalju na Evropskom klupskom prvenstvu u Hopdorfu, u Holandiji.

Izvor: MN

Autor: MN

U duelu za bronzu s francuskom ekipom Sartovil tim iz Ljutice Bogdana slavio je sa 4:1.

"Presrećeni smo jer smo svesni da je ovo zaista veliki uspeh. Prvi put jedan klub iz Srbije je uspeo da udje u polufinale, a zatim i u borbu za medalju. Ova medalja je plod velikog rada i timskog rada', rekao je trener Crvene zvezde Andrija Đurišić.

Na putu do postolja crveno-beli su savladali Sporting iz Portugala sa 4:1, a zatim domaću ekipu Bijsterboš za ulazak u polufinale sa 5:0. U duelu koji je odlučivao ko će se nadmetati za zlato pred crveno-belima su bili aktuelni ekipni šampioni, ekipa Fajtera iz Gruzije, koja je pobedila sa 5:0.

U finalu repasaža džudisti Crvene zvezde pobedili su sa 4:1 i time osvojili bronzano odličje.

Džudo klub Crvena zvezda je osvajanjem trećeg mesta na Evropskom klupskom prvenstvu ujedno ostvario plasman u Zlatnu ligu koja okuplja