Atletika

Nedelja, 13.08.2017.

09:44

SP: Zlato za Majera i Fetera

Francuski atletičar Kevin Majer osvojio je zlatnu medalju u desetobiju na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty images

Olimpijski vicešampion iz Rio de Žaneira je šampionat sveta u Londonu završio sa osvojenih 8.768 bodova.

"Jako sam, jako umoran. Samo sam hteo da vam kažem da ste najbolja publika na svetu i mnogo vam hvala na tome", poručio je Majer londonskoj publici posle dvodnevnog takmičenja.

Srebrna i bronzana medalja otišle su u Nemačku. Riko Frajmut bio je drugi sa 8.564 bodova, dok je na trećem mestu bio Kai Kacmirek sa 8.488 bodova.

Srpski destobojac Mihail Dudaš odustao je od takmičenja nakon šest disciplina.

Nemački atletičar Johanes Feter osvojio je zlatnu medalju u bacanju koplja.

Feter je do zlata stigao hicem od 89 metara i 89 centimetra.

Srebrnu medalju osvojio je Čeh Jakub Vadleih (89,73 metra), a bronzu njegov zemljak Petr Fridrih (88,32).

Nemački atletičar Tomas Roler, olimpijski šampion iz Rio de Žaneira, finale u Londonu je završio na četvrtom mestu (88,66).