Atletika

Petak, 30.07.2010.

12:35

EP: Filipović 15. na 50 kilometara

Reprezentativac Srbije u atletici Predrag Filipović zauzeo je na prvenstvu Evrope u Barseloni 15. mesto u hodanju na 50 kilometera.

Njegov rezultat je četiri časa, četiri minuta i 29 sekundi.

Takmičenje je završilo 15 hodača, dok je 12 njih odustalo. Titulu je odbranio Francuz Joan Dini (3:40,37) i time osvojio treće zlato za svoju zemlju, odnosno vodeću poziciju na tabeli osvajača medalja sa ukupno sedam odličja.

Srebro je pripalo Poljaku Gregoržu Sudolu rezultatom 3:42,24 sata, a bronza Rusu Sergeju Bakulinu koji je u cilj ušao u vremenu 3:43,26.

Olimpijski šampion u ovoj disciplini Italijan Aleks Švacer, koji je u utorak osvojio srebro u hodanju na 20 kilometara, odustao je nadomak cilja zbog povrede mišića desne noge.