Atletika

Sreda, 28.07.2010.

20:06

Dragana Tomašević šesta u Evropi

Srpska atletičarka Dragana Tomašević osvojila je šesto mesto u disciplini bacanje deska, na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Ona je u finalu najbolji hitac imala u trećoj seriji kada je disk bacila 60,10 metara, što je njen najbolji rezultat na evropskim prvenstvima.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je 20-godišnja Hrvatica Sandra Perković koja je u poslednjoj seriji hicem od 64,67 metara prestigla Rumunku Nikoletu Grasu (63,48m).

Dragana Tomašević bi, da je uspela da izjednači svoj i rekord Srbije od 63,63 metra ušla u konklurenciju za medalju.

Preostala tri pokušaja naše atletičarke završila su ispod 60 metara (59,38m, 56,71m i 59,22m).

"Bilo je uzbudljivo finale. Mogu da budem zadovoljna plasmanom, jer je bolji za dve pozicije nego pre četiri godine u Geteborgu. Osećala sam se dobro i nisam imala tremu. Malo mi je žao jer da sam bacila najbolji ovogodišnji rezultat, osvojila bih medalju", rekla je Tomaševićeva.

Treće mesto pripalo je Poljakinji Joani Viznjevskoj (62,37).