Atletika

Petak, 10.07.2009.

12:10

UB: Munćanova najbolja na 1500m

Srpska atletičarka Marina Munćan plasirala se u finale trke na 1.500 metara na 25. Univerzijadi u Beogradu pošto je postigla najbrže vreme u kvalifikacijama.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Munćanova je sa vremenom od četiri munuta, 14 sekundi i 13 stotinki bila najbrža u obe kvalifikacione grupe. Srpska atletičarka je tako za pola sekunde nadmašila drugoplasiranu Irkinju Dirdri Birn. U obe kvalifikacione trke je nastupilo je ukupno 20 takmičarki, a u finale se plasiralo 12 najboljih.

Žensko finale na 1.500 metara na programu je u nedelju 12. jula od 13:25 časova.

Nenad Lončar se plasirao u polufinale trke na 110 metara sa preponama, iako je u kvalifikacijama zauzeo ukupno 17. mesto. Lončar je stazu pretrčao za 14 sekundi i 40 stotinki, a plasman u polufinale, u kome će učestvovati 16 atletičara, obezbedio je pošto je u drugoj kvalifiakcionoj grupi osvojio treće mesto i direktno se plasirao u sledeću fazu takmičenja. Najbolji u kvalifikacijama bio je Hrvat Juraj Grabušić sa vremenom 13,65 sekundi.

Predrag Ranđelović i Goran Nava takođe su bili uspešni i palsirali se u drugu fazu takmičenja na 800 metara. Ranđelović je stazu pretrčao za jedan minut, 50 sekundi i 23 stotinke i u prvom krugu kvalifikacija osvojio treće mesto, dok je Nava postigao osmo vreme, 1:50,61 minuta.

Pobednik kvalifikacija David Takač postigao je vreme 1:49,64. U prvom krugu kvalifikacija nastupila su 44 takmičara, a u drugu fazu su se plasirala 24 atletičara.