Atletika

Četvrtak, 09.07.2009.

12:42

UB: Dve Jelene u polufinalu

Sprinterke Jelena Jotanović i Jelena Subotić plasirale su se u polufinale discipline 100m prepone,odnosno u polufinale trke na 200m, na Univerzijadi u Beogradu.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Jotanovićeva se plasirala u polufinale trke na 100 metara sa preponama pošto je u kvalifikacijama osvojila peto mesto. Srpska atletičarka je stazu pretrčala za 13 sekundi i 40 stotinki. Jelena Subotić se plasirala u polufinale trke na 200 metara pošto je u kvalifikacijama osvojila 18. mesto. Subotićeva je na cilj stigla za 24 sekunde i 32 stotinke.

Pobednica kvalifikacija Novozelanđanka Monik Vilijams postigla je vreme 23,55. U kvalifikacijama na 200 metara učestvovalo je ukupno 39 atletičarki, a druga srpska predstavnica Tatjana Mitić je diskvalifikovana.

U kvalfikacijama na 100 metara sa prepone takmičila se i Maja Pisić, koja nije uspela da se plasira u polufinale, iako je oborila lični rekord. Ona je sa rezultatom 13,99 osvojila 19. mesto u konkurenciji 25 takmičarki. Najbolja u kvalifiakcijama bila je Turkinja Nevin Janit sa vremenom 13,26 sekundi.

Srpski altetičar Vladimir Savanović osvojio je 18. mesto u hodanju na 20 kilometara, pošto je na cilj stigao za jedan čas, 27 minuta i 53 sekunde. Zlatnu medalju je osvojio Rus Sergej Bakulin, koji je 20 kilometara prešao za 1:20:52 i tako za jedan minut i devet sekundi popravio rekord Igara. Srebrna medalja pripala je njegovom zemljaku Andreju Ruzavinu, koji je na cilj stigao za 1:21:08, dok je bronzano odličje, sa vremenom 1:21:35, osvojio Brazilac Moasir Cimerman.

Ivana Petrović je u kvalifkacijama u troskoku zauzela poslednje 20. mesto, pošto je preskočila samo 11,67 metara. Pobednica kvalifikacija Kubanka Harijana Iglesijas Martines postigla je rezultat 14,24 metara.