Atletika

Subota, 01.03.2008.

20:36

Tri zlata za Srbiju u Turskoj

Na prvenstvu Balkana u krosu, održanom u subotu u turskom gradu Kačealiju, atletičari Srbije osvojili su šest pojedinačnih medalja, među kojima četiri zlatne i dve srebrne. U konkurenciji seniora prvak Balkana je Mirko Petrović, koji je stazu dugačku 12.050 metara pretrčao za 36 minuta 15 sekundi, 21 sekundu brže od drugoplaširanog Marijusa Joneskua iz Rumunije. Zlatom se okitila i Sonja Stolić, koja je dominirala na stazi dugačkoj 5.800 metara, stigavši na cilj u vremenu 18 minuta 30 sekundi.

Drugoplasirana turska atletičarka Turkan Eresmis zaostala je 14 sekundi iza pobednice (18:44).

Treću šampionsku titulu osvojio je junior Nemanja Cerovac u trci na 5.800 metara. On je za samo jednu sekundu pretekao turskog vršnjaka Džihata Ulusa i pobedio u vremenu 17 minuta 13 sekundi.

Četvrtu zlatnu medalju izborila je juniorka Bogdana Mimić na stazi od 2.900 metara sa vremenom 9 minuta 10 sekundi, što je tri sekunde bolji rezultat od skora zemljakinje Amele Terzić (9:13) kojoj je pripalo srebrno odličje.

Drugu srebrnu medalju za Srbiju osvojio je Dušan Markešević u konkurenciji mladjih seniora. On je 7.700 metara pretrčao u vremenu 23 minute 57 sekundi, samo tri sekunde iza prvoplasiranog Osmana Basa iz Turske.