English | Shqip

Click Here!
B92SpecijaliIzbori 2003Izborne liste
     
 

Naslovna strana specijala

Galerija fotografija parlamentarnih izbora 2003 Beograd, 30. 12. 2003.
Lideri DHSS-a Vladan Batić i Milan St. Protić na pres konferenciji (FoNet)

Tekstovi iz štampe

 
 
 
 
 

Istraživanja javnog mnjenja

Istorijat izbora

Enciklopedija izbora

Izborne vesti

Konačni podaci RIK o broju mandata

Stranke koje su prešle cenzus:
Stranka % br. glasova mesta
SRS 27,6 1,056,256 82
DSS 17,7 678,031 53
DS 12,6 481,249 37
G 17 plus 11,5 438,422 34
SPO i NS 7,7 293,082 22
SPS 7,6 291,341 22
       
Stranke koje nisu prešle cenzus:
Stranka % br. glasova  
Zajedno za Toleranciju 4,2 161765  
DA 2,2 84463  
Narodno jedinstvo 1,8 68537  
Otpor 1,6 62545  
Samostalna Srbija 1,1 45211  
SNS/NB 0,7 27596  
Liberali Srbije 0,6 22852  
Reformisti Vojvodine 0,5 19464  
Odbrana i pravda 0,4 18423  
PSSD 0,3 14113  
Laburistička partija 0,1 4666  
JUL 0,09 3771  
Savez Srba Vojvodine 0,07 3015  
       
Biračko telo      
Broj upisanih 6.511.450    
Izašlo 3825471    
Važećih 3.775.716    
Nevažećih 49.755    
Procenat izlaznosti 58,75%  

 

 

[Nagradna igra "Virtuelni izbori"]

G17 PLUS - MIROLJUB LABUS
G17 plus je, kako kaže njen predsednik Miroljub Labus, građanska stranka koja se zalaže za stvaranje ekonomski jake i demokratski stabilne Srbije koja će postati lider na Balkanu.

Iz nevladine organizacije G17 plus prerasla je u stranku, a prvi opštinski odbor formiran je 28. januara u Alibunaru.

Na izbornoj listi kandidata za budući saziv parlamenta Srbije nalazi i pet predstavnika Socijaldemokratske partije Slobodana Orlića. Stranka se obavezala da neće ulaziti u koaliciju sa Srpskom radikalnom strankom.

 
Red. broj   Ime i prezime Zanimanje Mesto
1.   Mlađan Dinkić mr ekonomskih nauka Beograd
2.   Ljiljana Avramović ekonomista Ruma
3.   Marinko Avramović lekar specijalista Koceljeva
4.   Ljiljana Aković psiholog Gornji Milanovac
5.   Miloljub Albijanić matematičar Beograd
6.   Milenko Aleksić građevinski inženjer Ljubovija
7.   Vasil Andonov dr specijalista medicine rada Varvarin
8.   Goran Anđelić ekonomista Novi Sad
9.   Slavica Anđelković dr medicine Smederevo
10.   Željko Arsenijević inženjer poljoprivrede Beograd
11.   Vladimir Babić konobar Bač
12.   Vesna Blagojević pravnik Beograd
13.   Bojan Bojković elektroinženjer Majdanpek
14.   Konstantin Borisavljević student Beograd
15.   Slobodan Bošković ekonomista Kragujevac
16.   Branka Bošnjak arhitekta Beograd
17.   Jordan Velčev ekonomista Niš
18.   Žura Viorel pravnik Alibunar
19.   Saša Vitošević agronom Beograd
20.   Nenad Vojvodić profesor Sremski Karlovci
21.   Mirko Vujić matematičko-tehnički saradnik Beograd
22.   Jovan Vulić inženjer građevine Titel
23.   Dragan Vučetić ekonomista Čačak
24.   Pavle Gros ekonomista Subotica
25.   Suzana Grubješić politikolog Beograd
26.   Miloš Grujić dr tehničkih nauka Novi Beograd
27.   Vladimir Grujić advokat Bačka Palanka
28.   Mihajlo Grujić prof. geografije Velika Plana
29.   Miroslava Gušić inženjer tehnologije Aranđelovac
30.   Prvoslav Davinić dr pravnih nauka Beograd
31.   Vlado Davkovski veterinar Niš
32.   Aleksandar Damljanović student Čačak
33.   Slavko Dimović inženjer tehnologije Beograd
34.   Desimir Dragojlović advokat Užice
35.   Milan Dragojlović inženjer informatike Bajina Bašta
36.   Ivana Dulić Marković dr biotehničkih nauka Subotica
37.   Jelena Đorđević student Beograd
38.   Miroslav Đorđević ekonomista Raška
39.   Vojkan Đorđević pravnik Petrovac
40.   Tatjana Đukić ekonomista Kraljevo
41.   Živka Đurić mr pravnih nauka Valjevo
42.   Božidar Đurica građevinski inženjer Banatsko Karađorđevo
43.   Miroslav Đuričin građevinski inženjer Kikinda
44.   Dragan Eraković novinar Šabac
45.   Veljko Etinski advokat Novi Sad
46.   Ivica Žarkov pravnik Kovin
47.   Živa Žebeljan agroekonomista Pančevo
48.   Ivan Živadinović hemičar Užice
49.   Aleksandar Živanović dr medicine Novi Sad
50.   Miroslav Živković advokat Zaječar
51.   Zlatan Živković mašinski tehničar Mionica
52.   Asja Žunter psiholog Novi Sad
53.   Andrija Zdravić inženjer poljoprivrede Brus
54.   Lokica Zekić inženjer arhitekture Beograd
55.   Slaviša Zlatanović građevinski inženjer Leskovac
56.   Željko Ivanji pravnik Beograd
57.   Marinko Ivković inženjer elektrotehnike Subotica
58.   Milorad Ilić mašinski inženjer Pančevo
59.   Radan Ilić mr pravnih nauka Niš
60.   Vladimir Ilić ekonomista Požarevac
61.   Ištvan Išpanović advokat Subotica
62.   Aleksandar Jakovljević psiholog Kruševac
63.   Goran Jakšić inženjer elektrotehnike Pirot
64.   Mirsad Jandrić farmaceut Novi Pazar
65.   Nataša Janković filolog Beograd
66.   Lela Janjić mr medicinskih nauka Aleksinac
67.   Slobodan Jaredić inženjer saobraćaja Aranđelovac
68.   Vesna Jeremić prostorni planer Smederevska Palanka
69.   Zoran Jovandić student Srpska Crnja
70.   Ana Jovanović student Beograd
71.   Bogdan Jovanović ekonomista Subotica
72.   Dejan Jovanović ekonomista Niška Banja
73.   Dejan Jovanović ekonomista Paraćin
74.   Nebojša Jovanović mašinski inženjer Jagodina
75.   Živorad Jovanović inženjer poljoprivrede Gnjilane
76.   Branislav Jovanović pravnik Niš
77.   Zoran Jovčić inženjer poljoprivrede Novi Sad
78.   Adam Jožef inženjer elektrotehnike Senta
79.   Zoran Jotić mašinski inženjer Požega
80.   Verica Kalanović mr tehničkih nauka Trstenik
81.   Nevena Karanović dr medicinskih nauka Niš
82.   Slobodan Karanović ekonomista Beograd
83.   Momir Kitanović lekar Vlasotince
84.   Ivana Kovačević profesor pedagogije Inđija
85.   Nemanja Kolarić student Inđija
86.   Sandra Kolić ekonomski tehničar Pirot
87.   Vladimir Kopicl profesor književnosti Novi Sad
88.   Željko Kostelnik ekonomista Šid
89.   Nebojša Kostović inženjer elektrotehnike Kruševac
90.   Jelena Kralj menadžer Beograd
91.   Vladimir Krivošejev istoričar Valjevo
92.   Bojan Krišto ekonomista Beograd
93.   Dejan Krnjaić dr veterinarskih nauka Beograd
94.   Vladislav Kronić inženjer poljoprivrede Sombor
95.   Marko Kronja menadžer Beograd
96.   Branko Krsmanović pedagog fizičke kulture Pančevo
97.   Marko Krstin advokat Novi Sad
98.   Todor Kuzmančević inženjer poljoprivrede Sremska Mitrovica
99.   Aleksandar Lazarević glumac Niš
100.   Vesna Lalić Dragović neuropsihijatar Beograd
101.   Slobodan Lalović pravnik Beograd
102.   Boško Laćarac dr medicine Sremska Mitrovica
103.   Nikola Lekić inženjer poljoprivrede Vršac
104.   Nataša Lešević dr medicine Beograd
105.   Rajko Lošić pravnik Novi Kneževac
106.   Zoran Mazić advokat Temerin
107.   Predrag Makar inženjer rudarstva Požarevac
108.   Dragoljub Mandić hirurg Beograd
109.   Milan Mandić inženjer Subotica
110.   Zorica Marinić farmaceut Sečanj
111.   Miroslav Marinković mr tehničkih nauka Kragujevac
112.   Marinko Marić ekonomista Lazarevac
113.   Miroljub Marić dr medicinskih nauka Aleksandrovac
114.   Čedomir Marković inženjer arhitekture Bujanovac
115.   Milan Marković pravnik Krupanj
116.   Predrag Marković izdavač Beograd
117.   Branko Martinović inženjer elektrotehnike Kuršumlija
118.   Milan Martić inženjer poljoprivrede Crvenka
119.   Dragan Matić dr veterinarske medicine Svilajnac
120.   Aleksandar Macan mr medicinskih nauka Kraljevo
121.   Siniša Medić programerski saradnik Apatin
122.   Vesna Mijalković mr ekonomskih nauka Pirot
123.   Vladimir Milankov inženjer građevine Zrenjanin
124.   Dragan Milanović inženjer elektrotehnike Jagodina
125.   Dragan Milentijević inženjer građevine Prokuplje
126.   Ksenija Milivojević pravnik Beograd
127.   Nebojša Milivojević oralni hirurg Prokuplje
128.   Saša Milićev inženjer poljoprivrede Vršac
129.   Aleksandar Milićević inženjer elektrotehnike Niš
130.   Ivan Milkov lekar Dimitrovgrad
131.   Duško Milovanović ekonomista Kragujevac
132.   Nataša Milojević politikolog Beograd
133.   Tomica Milosavljević lekar Beograd
134.   Milivoje Milošaković hirurg Paraćin
135.   Vladan Milošević lekar Ćuprija
136.   Miodrag Miljković mašinski inženjer Trstenik
137.   Zdenka Miljković tehnolog Pančevo
138.   Stevan Mirković mašinski inženjer Bački Gračac
139.   Dragorad Misojčić ekonomista Šabac
140.   Bogoljub Mitić glumac Vlasotince
141.   Zvonimir Mitić profesor Požarevac
142.   Aleksandra Mitrović student Beograd
143.   Sredoje Mihajlov mr informatike Zrenjanin
144.   Željko Mihajlović inženjer poljoprivrede Bela Crkva
145.   Zorana Mihajlović-Milanović dr ekonomskih nauka Beograd
146.   Darko Micić profesor fizičkog vaspitanja Knjaževac
147.   Branislav Mladenović lekar Batočina
148.   Saša Mladenović socijalni radnik Bela Palanka
149.   Nadica Momirov prevodilac norveškog jezika Subotica
150.   George Munćan inženjer tehnologije Lokve
151.   Ljiljana Nestorović novinar Beograd
152.   Jovan Nešović mr tehničkih nauka Kraljevo
153.   Aleksandar Nikolić advokat Beograd
154.   Bogoljub Nikolić arhivar Malo Crniće
155.   Bojana Nikolić prostorni planer Gornji Milanovac
156.   Dragan Nikolić inženjer poljoprivrede Gnjilane
157.   Prvoslav Nikolić ekonomista Kuršumlija
158.   Miroslav Ninić TV mehaničar Žabalj
159.   Nikola Novaković advokat Novi Sad
160.   Saša Obradović geograf Porodin
161.   Vesna Obradović profesor ruskog jezika i književnosti Beograd
162.   Zvonko Obradović pravnik Kraljevo
163.   Milan Ognjenović inženjer naftnog rudarstva Zrenjanin
164.   Meho Omerović politikolog Beograd
165.   Miloš Pavić ekonomista Valjevo
166.   Milan Pajević politikolog Beograd
167.   Snežana Pantić-Aksentijević lekar Kragujevac
168.   Goran Paunović istoričar Novi Sad
169.   Mirjana Perović građevinski inženjer Lučani
170.   Dragan Petrović inženjer poljoprivrede Vranje
171.   Duško Petrović saobraćajni tehničar Srbobran
172.   Miroslav Petrović arhitekta Kruševac
173.   Vidoje Petrović oficir Lešnica
174.   Vlada Petrović inženjer elektrotehnike Velika Plana
175.   Predrag Petrović student Kučevo
176.   Nikolina Petronijević građevinski inženjer Valjevo
177.   Goran Pivnički mr poljoprivrede Bečej
178.   Đorđe Pilipović pravnik Novi Sad
179.   Vesna Piperski-Tucakov defektolog Kikinda
180.   Snežana Plavšić Stojanović psiholog Leskovac
181.   Nikola Pozder lekar Sombor
182.   Dragan Popović inženjer poljprivrede Kula
183.   Ana Popovicki psiholog Beograd
184.   Dragan Prekajski mašinski inženjer Zrenjanin
185.   Jaka Prka-Vujević filozof Subotica
186.   Fedor Pušić prehrambeni tehničar Irig
187.   Borivoje Radić etnolog Kragujevac
188.   Zoran Radulović mašinski inženjer Kladovo
189.   Vladimir Ranković inženjer tehnologije Beograd
190.   Dragan Rafailović zemljoradnik Beograd
191.   Vesna Raca-Radisavljević ekonomista Beograd
192.   Nadica Ristić inženjer elektrotehnike Negotin
193.   Slavko Rodić profesor informatike Trstenik
194.   Dragan Rokvić lekar Vrbas
195.   Jasna Romić ekonomista Beograd
196.   Snežana Romić ekonomista Sombor
197.   Endre Sabo automehaničar Bečej
198.   Jan Sabo dr poljoprivrednih nauka Bački Petrovac
199.   Milenko Savić prof. dr ing. rudarstva  
200.   Nebojša Savić inženjer elektrotehnike Vladičin Han
201.   Mersid Sadiković ekonomista Prijepolje
202.   Aleksandar Samardžić tehničar TT i VF uređaja Svilajnac
203.   Zoran Sandić mašinski tehničar Beočin
204.   Milka Silajev mr telekomunikacija Niš
205.   Rajko Simin mašinski inženjer Sombor
206.   Mehmed Slezović akademski slikar Novi Pazar
207.   Ivan Smerčnik sociolog Beograd
208.   Momčilo Spasić dr medicinskih nauka Čačak
209.   Vladimir Srdić inženjer telekomunikacija Kikinda
210.   Tatjana Staniševa ekonomista Surdulica
211.   Dragan Stanković građevinski inženjer Leskovac
212.   Ružica Stanković profesor književnosti Sremska Mitrovica
213.   Srđan Stanković student Nova Pazova
214.   Zoran Stanković politikolog Lebane
215.   Mile Stanojković profesor odbrane i zaštite Lebane
216.   Tomislav Stantić mr medicinskih nauka Subotica
217.   Stevan Starčević ekonomista Beograd
218.   Dušan Stevanović inženjer tehnologije Vrnjačka Banja
219.   Pavle Stojanović student Niš
220.   Maja Stojičević inženjer tehnologije Beograd
221.   Dušan Stojković lekar Ruma
222.   Milan Stošić manipulant TT veza Kragujevac
223.   Zoran Subotički prof. mr književnosti Bečej
224.   Dragan Suvačarev inženjer poljoprivrede Novo Miloševo
225.   Ljubiša Sudimac pravnik Prokuplje
226.   Aleksandra Takač pedagog Bor
227.   Ištvan Takač pravnik Senta
228.   Edi Tvrtković pravnik Sjenica
229.   Branka Tmušić-Stojanović arhitekta Beograd
230.   Nenad Todorović mašinski inženjer Nova Varoš
231.   Ljubinka Tomić inženjer tehnologije Zrenjanin
232.   Uroš Trajković lekar Vranje
233.   Vladimir Ćirić mašinski inženjer Leskovac
234.   Sava Urošević inženjer elektrotehnike Jagodina
235.   Robert Feher ekonomista Kanjiža
236.   Ana Firtel menadžer Beograd
237.   Aleksandar Fragner građevinski inženjer Beograd
238.   Laslo Fuks ekonomista Zrenjanin
239.   Šerif Hamzagić lekar Tutin
240.   Zoltan Hološi mašinski inženjer Kikinda
241.   Vladimir Homan advokat Beograd
242.   Jaroslav Hrebik profesor fizičkog vaspitanja Stara Pazova
243.   Jan Husarik inženjer agronomije Kovačica
244.   Vesna Civrić nastavnik predškolske nastave Ada
245.   Vladan Čelebonović dr fizičkih nauka Beograd
246.   Sovranije Čonjagić profesor srpske književnosti Salaš Crnobarski
247.   Mihalj Čordaš publicista Mali Iđoš
248.   Eva Ševenjhazi inženjer tehnologije Padej
249.   Goran Šehović inženjer elektrotehnike Obrenovac
250.   Milko Štimac politikolog Beograd




Srpska radikalna stranka - dr Vojislav Šešelj

 

Demokratska stranka Srbije - Vojislav Koštunica

 

Demokratska alternativa - Nebojša Čović

 

Demokratska stranka - Boris Tadić

 

Srpski pokret obnove - Nova Srbija - Vuk Drašković - Velimir Ilić

 

Otpor

 

Za narodno jedinstvo prof Borislav Pelević i Marijan Ristićević

 

Socijalistička partija Srbije - Slobodan Milošević

 

Samostalna Srbija - dr Vladan Batić

 

Odbrana i pravda - Vuk Obradović i Borivoje Borović

 

Zajedno za toleranciju - Čanak, Kasa Ljajić

 

Liberali Srbije - Dušan Mihajlović

 

Reformisti - socijaldemokratske partije Vojvodine - Srbije, Miodrag - Mile Isakov

 

Socijalistička narodna stranka - Narodni blok, general Nebojša Pavković

 

Privredna snaga Srbije i dijaspora - Branko Dragaš

 

Laburistička partija Srbije - Dragan Milovanović

 

Savez Srba Vojvodine - Dušan Salatić

 

Jugoslovenska levica - JUL