Sa preko 250 sunčanih dana godišnje, nekim od najboljih hotela u Vijetnamu, kilometarskim peščanim plažama, i sve ozbiljnije organizovanim sportovima na vodi, zabavom, i noćnim životom, Nha Trang ima mnogo toga da ponudi avanturistima svih vrsta. S druge strane, turisti koji žele da se istinski relaksiraju nemaju razloga da se mrdaju sa plaže – rashlađeno piće, suveniri, manikiri, i masaža, sve je na dohvat ruke. Oni sa malo više energije imaće prilike da danju obilaze hramove i netaknuta ostrvca, i da jutra dočekaju na nekoj od bezbrojnih žurki, koliko god to zvučalo čudno za Vijetnam.
Ko letuje u Nha Trangu?
Dugo su ovde dolazili samo Vijetnamci, ali stranci ubrzano otkrivaju ovo turističko mesto, tako da nećete biti usamljeni. Iseljenici, bekpekeri, i ljubitelji paket aranžmana – svi su tu.
Gde se tačno nalazi?
U pokrajini Khanh Hoa, 450 km severno od Ho Ši Mina. Plažu zapljuskuje Južno kinesko more, sa netaknutim ostrvcima i koralnim grebenima nadomak obale, uz planinske obronke koji se uzdižu ka severu i zapadu.
Plaža
Šest kilometara duga peščana plaža, sa palmama i egzotičnim stablima kazuarine, jedna je od najboljih u Vijetnamu. Voda je veoma čista i idealna za plivanje. Ligeštul i suncobran možete iznajmiti za male pare, a plažom neprekidno špartaju prodavci voća i rashlađenih pića. Ostrvca koja se nalaze u neposrednoj blizini obale i koralni grebeni pravi su mamac za ronjenje u plićaku. Osim toga, vetar je skoro uvek dobar i wind surfing je vrlo popularan.
Osim kupanja
Ponos grada su kule-hramovi Po Nagar Cham, sagrađeni između 7. i 12. veka. Još uvek su u upotrebi i Vijetnamci ovde svakodnevno dolaze da se mole. Šljašteće beli Buda, koji se vidi iz celog grada, posađen je na vrh brda do kojeg se dolazi stazom od pagode Long Son koja se nalazi u podnožju. Južno od grada je rt na kojem je poslednji vijetnamski imperator Bao Dai podigao svoje čuvene letnjikovce, koji su danas otvoreni za turiste. Kad vam se kultura popne na glavu, iznajmite čamac i odvezite se do nekog od ostrva i uživajte u prozirnoj vodi Južnog kineskog mora, ili se relaksirajte u termalnim izvorima banje Thap Ba.
Porodična zabava
Ako deca zaključe da im je na plaži previše dosadno, odvedite ih u luna park u ulici Tran Phu i obezbedićete im minimum nekoliko sati zabave. Kad se zasite zabavnog parka priuštite im vožnju brodićem sa staklenim dnom, i zajedno sa njima posmatrajte živopisni podmorski svet Južnog kineskog mora.
Na obali ćete naći prodavnice suvenira koje rade do kasno u noć, kao i nebrojene kioske sa ekstremno ukusnim morskim i lokalnim specijalitetima. Druga opcija je vožnja žičarom/gondolom kojom se sa obale može stići do turističkog centra Vinpearl na ostrvu Hon Tre, koji se takođe može pohvaliti dosta dobrim zabavnim parkom, restoranima, i prodavnicama.
Šoping terapija
Nha Trang možda nema fancy radnje koje su u poslednje vreme brojne u Ho Ši Min Sitiju i Hanoju, ali i pored toga ovde ćete zaista moći da nađete mnogo toga zanimljivog. Obiđite dnevnu pijacu u ulici Doc Lop, kao i radnjice u centru grada gde se prodaju slike lokalnih majstora. Bacite se u trošak i svratite do nekog od mnogobrojnih šnajdera u gradu koji će vam sašiti komad odeće po meri. Ipak, s obzirom da je konkurencija velika, pa samim time i raznovrsna, poželjno je da se prethodno raspitate koji krojač je dobar.
Noćni život
Nha Trang nema razvijen noćni život kao ostala svetski poznata turistička mesta u Jugoistočnoj Aziji poput Pataje, ali duž plaže ćete naći pregršt barova koji pružaju razumnu relaksaciju uz večernji povetarac. Ako zaista želite da se makar malo osećate kao u Evropi ili Americi, svratite u Rainbow Bar (90a Hung Vuong). Do sitnih sati možete đuskati u Nha Trang Sailing klubu koji se nalazi u Tran Phu, ali i u klubovima većih hotela gde se skupljaju i Vijetnamci i stranci.
Restorani
Vijetnamska kuhinja je čuvena i u Aziji i van nje, a u Nha Trangu svakako ne propustite svežu ribu i plodove mora. Nekoliko dobrih restorana sa lokalnim specijalitetima nalaze se na samoj plaži, a u gradu možete naći italijanske, tajlandske, pa čak i turske restorane. Ukoliko vam prolećne rolnice yai]u na nerve, internacionalnu kuhinju potražite u nekim od većih hotela.
Okolina
Nha Trang je dovoljno mali da ga možete celog obići peške. Taksija ima na sve strane i veoma je jeftin, a poseban doživljaj je obilazak grada u rikši. Ipak, potrudite se da cenu dogovorite unapred. Ako imate viška energije možete iznajmiti bicikl. Autobuska mreža je prilično dobra i lako se stiže do drugih mesta na obali, u unutrašnjosti, pa čak i do udaljenih mesta. Imajte u vidu da su gužve često ogromne, i da histerična vožnja ume da bude vrlo naporna.
Na dva sata od Nha Trang nalazi se Kitovo ostrvo, gde čovek zaista može da se odmori od svega. Najprijatnije je odsesti u bungalovima na plaži i peške obilaziti ovo bukvalno netaknuto ostrvo. Možete iznajmiti jedrilicu, kanu, i opremu za wind surfing i ronjenje – podmorje je veoma impresivno u ovom delu sveta, sa živopisnim jatima riba i koralima. Ukoliko se ovde obrete u periodu od aprila do juna, raspitajte se za organizovane ture ronjenja do sezonskih jata kitova. Postoje i organizovane ekskurzije do plantaža kaučuka i kafe. U Buon Ma Thout obiđite etničko selo, i naravno ne propustite - jahanje slonova.
Ako ste raskalašni
Ako zaista želite da sebi date oduška i puknete sve pare koje ste štedeli tokom godine, posetite web sajt www.sixsenses.com i organizujte letovanje u butik hotelu u zalivu Ninh Van, dvadesetak minuta brodom od Nha Trang. Vile su apsolutni sinonim za luksuz, i sve imaju, između ostalog, privatne bazene i vinske podrume.
WTG
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će na velikom skupu Srpske naredne strane 27. i 28. juna u Beogradu biti predstavljen paket za penzionere, koji će poboljšati njihov ekonomski status.
Na samom ulazu u Bokokotorski zaliv, na poluostrva Luštica, nalazi se malo primorsko selo Rose – mesto koje poslednjih godina sve češće privlači pažnju turista koji su u potrazi za mirom i autentičnim doživljajem mora.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.566. dan, a ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da je teško komentarisati izglede za pregovore o mirovnom rešenju u Ukrajini u ovom trenutku.
Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens izjavio je da Iran iznosi ozbiljne predloge za pregovaračkim stolom i izrazio optimizam da bi mogao da bude postignut trajni sporazum.
Sukob na Bliskom istoku – 102. dan. Američki vojni helikopter "Apač" srušio se u ponedeljak u blizini Ormuskog moreuza. Trampova administracija je primila poruke od Iranaca u kojima se navodi spremnost da prestanu sa pucanjem ako Izrael učini isto.
Broj žrtava zemljotresa jačine 7,8 stepeni Rihterove skale, koji je u ponedeljak pogodio oblast Sarangani na filipinskom ostrvu Mindanao, porastao je na 37, saopštila je Kancelarija za civilnu zaštitu (OCD).
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi u narednih nekoliko dana mogao da predstavi predlog sporazuma sa Iranom, navodeći da pregovori "idu veoma dobro".
Teretna vozila na izlazu iz Srbije na graničnim prelazima Šid i Kelebija čekaju po četiri sata, dok je na Batrovcima zadržavanje tri sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Osvežavajuća, slatka i puna vode, lubenica nije samo omiljeno letnje voće već i pravi saveznik zdravlja – od zaštite srca do pomoći u mršavljenju i hidrataciji organizma.
Broj slučajeva raka kože naglo je porastao poslednjih godina. Najnoviji podaci pokazuju da bi kombinacija mRNA vakcine i imunoterapije mogla dugoročno da zaštiti pacijente od povratka bolesti.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, organizujemo League of Legends 2v2 turnir. Ako želiš da sa svojim duo partnerom odmeriš snage protiv drugih ekipa uživo, ovo je prava prilika da se prijavite.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, u subotu 13. juna organizujemo Clash Royale 1v1 turnir. Ako aktivno igraš i želiš da odmeriš snage sa drugim igračima uživo, pozivamo te da se prijaviš.
U sklopu ovogodišnjeg Urusai Con eventa u Sava Centru, 14. juna organizujemo Hearthstone turnir. Ako igraš HS i želiš da odmeriš snage sa drugim igračima uživo, ovo je prava prilika.
The death toll from the 7.8-magnitude earthquake on the Richter scale that struck the Sarangani area on the Philippine island of Mindanao on Monday has risen to 37, the Office of Civil Defense (OCD) said.
U.S. President Donald Trump said that he could present a proposal for an agreement with Iran within the next few days, adding that the negotiations are “going very well.”
A U.S. military AH-64 Apache helicopter crashed near the Strait of Hormuz, and both crew members were safely rescued, according to sources familiar with the incident.
Middle East Conflict – Day 101. The intense exchange of strikes between Israel and Iran continues, while the conflict is spreading to Lebanon and Yemen, amid warnings of further escalation.
Serbian President Aleksandar Vučić congratulated the people of Kosovo and Metohija who, following the elections, confirmed where they see themselves and their country.
Brendan Grin i njegov studio PlayerUnknown Productions saopštili su da sprovode reorganizaciju poslovanja koja uključuje otpuštanje dela zaposlenih i obustavljanje razvoja igre Prologue: Go Wayback.
Komentari 2
Pogledaj komentare