Utorak, 03.11.2009.

10:44

"Ljubinka Bobić" Aniti Mančić

Glumačka nagrada "Ljubinka Bobić", koju dodeljuje Savez dramskih umetnika Srbije, pripala je Aniti Mančić za ulogu Dorine u predstavi Jugoslovenskog dramskog pozorišta "Tartif".

Autor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

Odluku je jednoglasno doneo žiri čiji je predsednik bila Jelisaveta Seka Sablić, prva dobitnica priznanja koje nosi ime po velikoj srpskoj komičarki, navedeno je u saopštenju. Članovi žirija bili su Ivana Dimić, Ljiljana Todorović, Milica Kralj i Aleksandar Milosavljević.

Mančićeva je druga laureatkinja te nagrade, a u konkurenciji je bilo šest glumaca.

Svečana dodela nagrade "Ljubinka Bobić" biće organizovana 28. novembra u JDP-u posle izvođenja Molijerovog "Tartifa" u režiji Egona Savina.

SDUS je saopštio i da je, zbog tehničkih razloga u JDP-u, svečana dodela bijenalne nagrade za režiju "Bojan Stupica" za 2009. godinu pomerena za decembar.

Tu nagradu dobio je Savin za predstavu JDP-a "Tako je moralo biti" po drami Branislava Nušića.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: