9. novembar 2009.
“Tresor” u Beogradu
U okviru manifestacije “Dani Nemačke“ i u organizaciji Gete instituta i Doma omladine Beograda, 10. novembra gostuje legendarni berlinski klub “Tresor”.
Predstavljanje ovog kluba zamišljeno je kao pregled njegove istorije i svih ostalih supkulturnih pojava u gradu oko i nakon pada zida. Nakon prikazivanja dokumentarnog filma i debate, nastupiće dva DJ-a iz kluba “Tresor”.
Berlinski “Tresor“ je legendarni andergrund klub koji je počeo da funkcioniše samo nekoliko meseci posle pada zida. Ubrzo nakon otvaranja postao je ključno mesto okupljanja u Berlinu.
Promovišuci “hard techno”, “industrial” i “acid” zvuk u podrumu, a laganiji “house” zvuk u prizemlju, “Tresor” je postao jedinstvena pojava i u Nemačkoj i Evropi.
Osim kluba, “Tresor” je pokrenuo i sopstvenu etiketu za koju su izdavali umetnici kao što su Jeff Mills, Juan Atkins, Robert Hood, Stewart Walker, Joey Beltram, Pacou, Blake Baxter, Cristian Vogel.
U utorak 10. novembra nastupaju DJ Suzi Wong, DJ Pacou + VJ Tofa, a B92 i Dom omladine Beograda nagrađuju sa po 2 besplatne karte prvih 5 čitalaca koji se sa imenom i prezimenom, kontakt telefonom i subjektom poruke "Tresor" prijave na karte@b92.net
Air u Beogradu
Prilično je nezahvalno pisati i objašnjavati nečije muzičko stvaralaštvo, naročito ukoliko je ,,ta” muzika izdašna, dovoljno pitka, komunikativna, melodična ali na momente neočekivano psihodelična i eksperimentalna.
White Stripes protiv avijacije
Američki rok sastav White Stripes osudio je Američko ratno vazduhoplovstvo (USAF) što je, kako je bend ocenio, bez dozvole upotrebilo jednu njegovu pesmu
Ringo Star dobio zvezdu u Holivudu
Nekadašnji bubnjar grupe The Beatles dobio je zvezdu na Bulevaru slavnih u Holivudu.
Alicia Keys konačno na vrhu
Američka ritam i bluz pevačica Alicia Keys prvi put je dospela na vrh britanske liste najprodavanijih albuma zahvaljujući studijskom ostvarenju ,,The
Rammstein: prodato već 8.000 karata
Za koncert nemačke grupe Rammstein 20. marta u Beogradskoj areni već je prodato više od polovine raspoloživog kapaciteta koji iznosi 16.000 mesta, saopšteno je iz Arene.
Još jedan Dado Topić iz Jugotona
Koncert poznatog muzičara Dada Topića u zagrebačkom pozorištu Kerempuh, uskoro će se naći u prodaji u Srbiji u Jugotonovim prodavnicama.
Proslava mature ,,Plavog Orkestra”
Pop sastav ,,Plavi orkestar" i pored ranijih najava do koncerta 27. marta u Beogradskoj areni neće objaviti novi album, čija je prethodnica bio nedavni besplatni internet singl ,,Amerika".
Počinje 11. Guitar Art Festival
U programu 11. Guitar Art festivala, koji će se održati od 9. do 14. februara u Sava centru, Beogradskoj areni i Kolarčevoj zadužbini, nastupiće veliki broj istaknutih svetskih i domaćih gitarista.
Snimaće se drama o Boyu Georgeu
BBC sprema snimanje drame o Boy Georgeu, osnivaču grupe Culture Club iz 1980-ih, objavila je ta kuća.
Neizvesna sudbina za Fall Out Boy
Pete Wentz izjavio je da je priča o raspadu grupe Fall Out Boy čiji je on basista preuveličana, ali je precizirao da nije siguran da li će taj američki
Mineo Hajaši 17. februara Beogradu
Japanski violončelista Mineo Hajaši održaće 17. februara koncert u Kolarčevoj zadužbini, gde će nastupiti sa Simfonijskim orkestrom Ministarstva odbrane ,,Stanislav Binički"
Leonard Cohen prekida turneju
Čuveni kanadski pesnik i kompozitor Leonard Cohen prinuđen je da zbog povrede leđa na šest meseci prekine evropsku turneju.
B92 dobio dve ,,Popboks” nagrade
Srpski internet portal posvećen pop kulturi ,,Popboks" saopštio je dobitnike svojih godišnjih nagrada.
Upoznajte Spandau Ballet!
Line Up, Arena Beograd i B92 te pozivaju da upoznaš Spandau Ballet!
Sve ostaje u porodici 2
Ćerka Kurta Cobaina i Courtney Love, Francis Bean, debitovaće kao pevačica u jednoj od numera sa prvog albuma grupe Evelyn.
pretraži po celom b92.net
















U okviru promotivne turneje za svoj poslednji album „Love 2“, Air će 10. februara nastupiti u Beogradu, u
Postepeno otvaranje arhiva nacionalne diskografske kuće otkriva sve njene prednosti i nedostatke. Ustanovljeno
(Pre)tanka linija između omaža i imitacije
Stajem ispred bine, ljudi dotrčavaju. Nekoliko trenutaka neverice i zurenja. A onda cika i vriska, deremo se ko
Reizdanja nekad stvarno umeju da zasene aktuelnu produkciju. Nakon dvostruke antologije Raja Kudera, izdavačka
Sitne recenzije neizračunljivo-aktuelnih izdanja namenjene makroima, dilerima i muzičkim saradnicima, kao i onima
U jednom trenutku svako ko se bavi muzikom u Srbiji počne da se pita šta će mu to u životu? (Ammonite, 2009) ****
Bez obzira da li Charlotte Gainsbourg doživljavate kao glumicu, pevačicu, ćerku Serga Gainsbourga i Jane Birkin
AleXandar LambrosZvanični naziv nagrade - Nagrada Akademije za zasluge - malo kome nešto znači. Njen odomaćeni, popularni naziv, međutim, izaziva jasne asocijacije na slavu, glamur, novac i sjaj u glavama ljudi
...

