9. novembar 2009.
Za "Tamo i ovde" ukupno 7 nagrada
Film Darka Lungulova “Tamo i ovde”, u poslednja tri dana postigao je veliki uspeh na svetskim festivalima osvojivši ukupno sedam nagrada.
![]() |
“Tamo i ovde” je na prestižnom “Cinéma Tous Ecrans” festivalu u Ženevi osvojio tri značajne nagrade - nagradu “Zlatni odraz” za najbolju režiju (Reflet d'Or pour la meilleure realization), “Fipresci” nagradu internacionalne filmske kritike i “Titra” nagradu koja podrazumeva podršku distributeru filma u Švajcarskoj.
U subotu 8. novembra, "Tamo i ovde" je na festivalu u Orlandu (SAD) osvojio nagradu za najbolji strani film, a Darko Lungulov i David Thornton su bili specijalni gosti “Orlando Film Festivala”.
Na festivalu “Fort Lauderdale International“, gde je Darku već uručena nagrada “Duh Nezavisnog filma“, na zvaničnom zatvaranju festivala objavljeno je da je “Tamo i ovde” dobio još dve nagrade: David Thornton - nagrada za najboljeg glumca u stranom filmu i Darko Lungulov - nagrada za najbolju režiju stranog filma.
Tokom novembra “Tamo i ovde” će biti u zvaničnoj konkurenciji još četiri internacionalna festivala u Francuskoj, Grčkoj, Turskoj i Rusiji.
Film se trenutno prikazuje u bioskopima u Srbiji, a do sada je otkupljen za bioskopsku distribuciju u Nemačkoj, Švajcarskoj, a nedavno i u Grčkoj i Mađarskoj. U toku su pregovori sa distributerima u SAD, gde se biskopsko prikazivanje očekuje iduće godine.
Paskaljeviću "Zlatni Aleksandar"
Na 50. međunarodnom filmskom festivalu u Solunu reditelju Goranu Paskaljeviću je uručena nagrada „Zlatni Aleksandar" za doprinos svetskoj kinematografiji.
“Vuci me u pakao” u bioskopima
Premijera horor-trilera Sama Raimia "Vuci me u pakao" će se održati 20. novembra.
Film “Darien Dilemma“ u Reksu
Film "Darien Dilemma" o istinitom događaju koji se desio u Srbiji neposredno pred nemačku okupaciju Kraljevine Jugoslavije, biće prikazan 19.
Mirjani Karanović nagrada u Arasu
Na međunarodnom festivalu autorskog filma u Arasu u Francuskoj, glumica Mirjana Karanović dobila je priznanje žirija za najbolju glumicu, za ulogu u filmu
Ponovo “Borba titana“
Američki fantazijski film "Borba titana", rimejk istoimenog ostvarenja iz 1981. godine, doći će u srpske bioskope 1. aprila 2010. godine, saopštila je distributerska kuća Tuck.
"Neočekivana ljubav" u bioskopima
Dženifer Aniston i Aron Ekhart tumače glavne uloge u romantičnoj drami "Neočekivana ljubav" koja je premijerno prikazana na nedavno održanoj Cinemaniji, a od 20.
Gran pri za "Ordinary people"
Film "Ordinary people" srpskog reditelja i scenariste Vladimira Perišića osvojio je gran pri "Lubina" na 19. filmskom festivalu u Kotbusu u Nemačkoj.
Skorsezeu "Sesil B. DeMil"
Američkom reditelju Martinu Skorsezeu biće uručena specijalna nagrada "Sesil B. DeMil", na 67. svečanoj dodeli "Zlatnih globusa", 17.
Paskaljeviću "Zlatni Aleksandar"
Na jubilarnom 50. međunarodnom filmskom festivalu u Solunu našem poznatom reditelju19. novembra biće uručeno priznanje „Zlatni Aleksandar", za doprinos svetskoj kinematografiji.
Premijera “Božićne priče”
Velika premijera novog Diznijevog filma u režiji Roberta Zemekisa, "Bozićna priča" će se održati 15. novembra Sava Centru u 17.00 i 19.00.
"Zaliv" pobednik "Slobodne zone"
Filmski festival "Slobodna zona", koji je održan od 6. do 11. novembra u Beogradu, pratilo je više od 8.000 gledalaca, a nagradu publike osvojio je "
Freeman nagrađen u Palm Springsu
Američki glumac Morgan Freeman dobio je nagradu za dostignuća u karijeri na 21.filmskom festivalu u Palm Springsu, koja će mu biti dodeljena u januaru.
Autorski film-muzički program
Na 15. Festivalu autorskog filma, koji će biti održan od 25. novembra do 2. decembra, na programu je i posebna muzička selekcija sa četiri ostvarenja u Domu omladine.
pretraži po celom b92.net















Kraj sveta izgleda neće biti onoliko zabavan koliko smo se nadali
Start: 29. oktobar Režija: Keni Ortega Žanr: Dokumentarni Start: 29. oktobar Režija: Keni Ortega Žanr: Dokumentarni
Kao i prethodne tri godine, u periodu od 15. do 23. oktobra održan je četvrti internacionalni filmski festival u

AleXandar Lambros Epizoda s časa od prošle godine: javlja se učenica da odgovara i bira pitanje. Hoće romaniku. „Romanički stil u umetnosti obeležava konačnu pobedu hrišćanstva", vata zalet i već u sledećoj rečenici
...

