Direktor komunikacija “Ju-Es stila“ Nemanja Brković rekao je aganciji Beta da je u kompaniji analizirana struktura zaposlenih i da su uvereni da je otpuštanje "neophodan korak" radi stvaranja efikasne ravnoteže između broja zaposlenih na administrativnim i proizvodnim poslovima u smederevskoj železari i u ogranku u Šapcu.
Kompanija je odlučila da sprovede "poslovnu reorganizaciju" da bi bila efikasna i konkurent velikim proizvođačima na "veoma zahtevnom svetskom tržištu čelika".
Zaposlenima koji su proglašeni za višak, u administraciji i pratećim celinama, biće uručeni otkazi i isplaćene otpremnine, naveo je Brković.
On je naglasio da je kompanija obavestila reprezentativne sindikate u kompaniji, državne zvaničnike i gradonačelnike Smedereva i Šapca o nameri da smanji broj zaposlenih.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 10
Pogledaj komentare