Ponedeljak, 06.02.2012.

17:46

SPO: Bojkot ako Srećković ostaje

Poslanici SPO neće učestvovati u radu skupštine i vladajuće većine dok se ne reše njihovi zahtevi, rekao je potpredsednik i poslanik SPO Aleksandar Jugović.

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

On je, na sastanku s predsednicom Skupštine Srbije Slavicom Đukić Dejanović, ponovio stav te stranke.

Jugović kaže da je sastanak u Domu Narodne skupštine održan na poziv predsednice parlamenta i da je u tom razgovoru ponovio stavove SPO da poslanici te stranke neće učestvovati u radu skupštine i vladajuće većine dok se ne reše njihovi zahtevi.

Na prvoj vanrednoj sednici parlamenta u ovoj godini, koja je zakazana za sredu, 8. februar, poslanici će razmatrati Predlog odluke o izboru člana Visokog saveta sudstva iz reda sudija apelacionih sudova, koji je podneo Visoki savet sudstva, i Predlog odluke o izboru zamenika javnih tužilaca, koji je podnelo Državno veće tužilaca.

"Vlada Srbije u ovom mandatu zamenila je polovinu svojih ministara, i iz G17, i DS i SPS, pa očekujemo odgovore zašto i SPO ne može da zameni ministra. Ostavkom ministra (vera i dijaspore Srdjana Srećkovića) vlada bi pokazala da joj je više stalo do reformi pravosuđa nego do fotelje jednog ministra", rekao je Jugović.

On je dodao da će uskoro biti promenjena i ministarka sporta Snežana Samardžić Marković, da je i ranije bilo promena, "tako da ne vidimo nikakav problem da to isto učini i SPO". Prema njegovim rečima, SPO očekuje odgovor na pitanje zbog čega ima drugačiji tretman u vladajućoj koaliciji.

"Ako bismo podržavali ministra i državnog sekretara (Sonju Čeković) koji ruše SPO, mi bismo onda podržavali sopstveno rušenje", rekao je Jugović.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

58 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: