Subota, 07.11.2009.

19:11

Sveštenik osuđen zbog pedofilije

Prvi put u Hrvatskoj jedan sveštenik je osuđen za pedofiliju i osuđen na trogodišnju kaznu zatvora.

Izvor: FoNet

Podrazumevana plava slika

Županijski sud u Rijeci potvrdio je presudu kojom je 65-godišnji sveštenik Drago Ljubičić, župnik iz Banjola na ostrvu Rabu, u decembru 2007. godine bio osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od tri godine zbog bludničenja nad maloletnim dečacima.

Ljubičić je proglašen krivim za bludne radnje nad pet dečaka, starosti od osam do 11 godina koje je kao župnik i veroučitelj počinio u prostorijama župne crkve svete Lucije u Banjolu i u prostorijama osnovne škole, prenosi riječki "Novi list".

Prvi slučajevi zabeleženi su u proleće 2003. godine, odnosno oko dve godine nakon njegovog dolaska u tu župu.

Sudski postupak je zbog zaštite dečaka bio zatvoren za javnost tako da detalji suđenja nisu poznati.

Poznato je da su dečaci saslušani putem video linka uz svu potrebnu stručnu pomoć, a u sudnici su iskaze dale njihove majke kojima su se deca poverila.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

14 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: