Četvrtak, 15.05.2008.

11:45

"Bošnjaci" ne razgovaraju sa ZES-om

Bošnjačka lista za evropski Sandžak saopštila je da ne razgovara sa predstavnicima liste Za evropsku Srbiju - Boris Tadić o formiranju nove vlade.

Izvor: FoNet, Beta

Podrazumevana plava slika

Oni saopštavaju da se sutra nastavljaju pregovori sa Demokratskom strankom Srbije. U saopštenju se navodi da za razgovore sa Tadićevom listom postoje dve velike prepreke - Vuk Drašković i Rasim Ljajić.

"Vuk Drašković, sa fašističkim pretnjama upućenim Bošnjacima Sandžaka devedesetih godina, koje nikada nije povukao, i Rasim Ljajić, sa drskim i neljudskim odnosom prema našoj izbornoj listi", navodi se u saopštenju.

Jedan od lidera Bošnjačke liste za evropski Sandžak Bajram Omeragić izjavio je da je Vojislav Koštunica već ponudio koaliciju toj listi i jedno ministarstvo koje bi se bavilo regionalnim razvojom. On je rekao da će prihvatiti poziv Koštunice i Demokratske stranke Srbije za razgovore o koaliciji.

Stranke koje su osvojile mandate u novom sazivu parlamenta vode zvanične i neformalne razgovore o budućim koalicijama, dok će predsednik Srbije Boris Tadić početi konsultacije o sastavljanju nove vlade nakon objavljivanja konačnih rezultata parlamentarnih izbora.

Ljajić: Smeta Drašković, ne smeta Šešelj

Predsednik Sandžačke demokratske partije Rasim Ljajić izjavio je da od Bošnjačke lista za evropski Sandžak ne zavisi formiranje nove vlade Srbije bez obzira na to o kojoj će koaliciji biti reč.

Reagujući na tvrdnje Bošnjačke liste da su Vuk Drašković i Rasim Ljajić prepreke za pregovore sa listom Za evropsku Srbiju o formiranju vlade, Ljajić je kazao da Lista tim optužbama prikriva prave razloge "a to je strah od reakcije Demokratske stranke Srbije koja ih je održavala i održava u političkom životu".

"Smeta im Vuk Drašković zbog jedne izjave iz devedesetih, a ne smeta im Vojisav Šešelj sa izjavama i delovanjem koje traje već 20 godina. Smeta im Rasim Ljajić, a ne smetaju im oni koji kažu da Mladić i Karadžić nikada neće biti izručeni Hagu", kazao je Ljajić i naveo da "sandžačka lista može sa svima".

Prethodno je potpredsednik Sandžačke demokratske partije Meho Omerović optužio Bošnjačku listu za evropski Sandžak Sulejmana Ugljanina da su "zbog vlasti, očuvanja pozicija i ličnih ambicija pokazali da im glasovi građana ništa ne znače".

Pastor: Bez poziva na razgovor

Lider Saveza vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor izjavio je da za sada nije dobio nijedan poziv za pregovore o formiranju buduće vlade Srbije.

Nosilac liste Mađarske koalicije rekao je da za sada nema nikakvih naznaka kada bi pregovori sa tom koalicijom mogli da počnu. On je izjavio da je Mađarska koalicija spremna da o budućoj vladi pregovara sa liderom Demokratske stranke Borisom Tadićem i predstavnicima liste Za evropsku Srbiju.
Ištvan Pastor (FoNet, arhiv)
Upitan da li bi Socijalistička partija Srbije u budućoj vladi bila prihvatljiv partner za Mađarsku koaliciju, Pastor je odgovorio da će socijalisti biti prihvatljivi za mađarske partije ako su prihvatljivi za listu Za evropsku Srbiju.

Pastor je izjavio da ne isključuje ni razgovore sa Srpskom radikalnom strankom i Demokratskom strankom Srbije, ali da "dogovor u ovom momentu nije moguć".

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

22 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: