Vitam trejd planira uvećanje izvoza

Firma "Vitam trejd" je lani izvozom u EU, najviše u Nemačku, Holandiju, Veliku Britaniju, zatim u Portugaliju, Španiju, Dansku i Švedsku, zaradila tri miliona evra.

Srbija

Izvor: B92

Ponedeljak, 19.05.2008.

08:35

Default images

Kompanija Vitam trejd, koja ove godine planira dalji rast plasmana i na druga strana tržišta, najveći deo vlastite proizvodnje voća, marmelade i džemova izvozi na tržište Evropske Unije (EU), SAD, Australije i Rusije, izjavio je Milorad Rosić, vlasnik i osnivač te porodične firme, sa sedištem u Beogradu.

"Vitam trejd", osnovan 1996. godine u Ivanjici, ima najveću hladnjaču u toj regiji kapaciteta 2.400 tona za zamrzavanje voća, a izvozi sveže voće, zatim takozvano "pothlađeno" voće (precool) kome se spušta temperatura na plus dva do tri stepena celzijusa, tako da može sveže da stigne do kupaca širom sveta, kao i zamrznuto voće koje obuhvata 80 odsto ukupnog eksporta .

Od kvalitetnog voća iz Srbije "Vitam trejd" proizvodi džemove i marmelade, a u takozvanoj toploj preradi voća napravljen je i poseban program "Mister Fruti" (Mr fruity) koji se kompletno plasira u SAD, Australiju i zapadnu Evropu, kaže Rosić.

Firma u Srbiji i u Makedoniji ima više od hiljadu kooperanata od kojih se preuzima razne vrste voća, na osnovu unapred ugovorne proizvodnje.

Od naredne godine "Vitam trejd" planira novi proizvodni program koji će obuhvatiti, između ostalog, proizvodnju pekmeza bez šećera namenjenog dijabetičarima, zatim organske proizvode, kao i prelive za sladolede i slatke dodatke namenjene pekarskoj industriji.

Iako je ove godine prvi put učestvovala na upravo završenom Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu, firma "Vitam trejd" je osvojila nagradu za "Dobar dizajn" Privredne komore Vojvodine i Novosadskog sajma.

Plasman na domaćem tržištu "Vitam trejd" obavlja, inače, posredstvom poslovnog sistema "Delta", u prodajnim objektima "Tempo" i "Maksi".

Koliko u "Vitam trejdu" vode računa o kvalietu sirovina koje nabavljaju vidi se i po tome što odgovarajuće količine malina firma nabavlja sa Golije, iz zasada na nadmorskoj visini od hiljadu do 1.500 metara, što obezbeđuje nabolji mogući kvalitet tog voća.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: