Vidite Srbiju, čemu mi da se nadamo

Premijer Crne Gore Milo Đukanović istakao je da nije realno u ovom trenutku očekivati da građani osete boljitak.

Region

Izvor: B92

Utorak, 29.07.2014.

13:27

Default images

Kako je objasnio Đukanović, u katastrofalnom okruženju nije moguće imati briljantnu ekonomiju.

Kao potvrdu te ocene, Đukanović je, u intervjuu Radiju Crne Gore, primetio i da je "ovo vreme u kojem pada ministar finansija" u Srbiji zbog zahteva da se plate i penzije smanje za 20 odsto, kao i činjenicu da je Evropa nekoliko godina unazad u recesiji.

"Moramo primetiti da je za različita vremena realno postavljati različite ciljeve", poručio je šef crnogorske države.

"Sve dok imamo deficit budžeta, dotle smo u obavezi da zadužujemo zemlju da pokrijemo taj deficit. Opterećujemo standard naše dece, budućih generacija. Oni te kredite moraju da vrate", rekao je Đukanović, navodeći da ova vlada neće neodgovorno povećati plate.

Po njemu je potrebno prvo eliminisati deficit.

Đukanović je kazao da se Crna Gora, govoreći o ostvarivanju ekonomske politike, kreće u dobrom pravcu, dodajući da bi do kraja godine bilo realno očekivati ekonomski rast od 3,5 odsto, što je na prošlogodišnjem nivou.

Njegov optimizam je zasnovan, kako je kazao, na posvećenosti investitora da nastave sa ulaganjima u oblast turizma i energetike, što može biti važan podsticaj crnogorskoj ekonomiji.

Đukanović je kazao da se vlada Crne Gore "grčevito borila za novu šansu crnogorskom gigantu" Kombinatu aluminijuma (KAP) i izrazio zadovoljstvo što su sačuvali tu šansu, uprkos političkim opstrukcijama.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

69 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Norvežani beže u Švajcarsku

Oštro povećanje poreza na bogatstvo i dividende od strane norveške vlade orijentisane na levo, podstaklo je desetine bogataša nordijske nacije da se presele.

12:07

21.4.2024.

1 d

Svet

"Zbogom dolaru"

Rusija i Kina su sprovele skoro potpunu "dedolarizaciju" ekonomskih odnosa, a udeo ruske rublje i kineskog juana u trgovinskim obračunima između Moskve i Pekinga je veći od 90 odsto.

19:53

22.4.2024.

15 h

Podeli: