Planirano je da prikupljena sredstva, u vrednosti do 266 miliona evra, budu upotrebljena za dokapitalizaciju i za ekspanziju u jugoistočnoj Evropi.
Cena za ukupno sedam miliona akcija, kretaće se u rasponu od 28 do 38 evra, saopštio je direktor državnog Fonda za restituciju (SOD) Marko Pogačnik.
Upisivanje akcija trajaće do 22. maja za male investitore, koji će moći pojedinačno da kupe hartija "Save" u vrednosti do 30.000 evra, dok će institucionalni investitori moći da kupuju do 23. maja. Akcije će se naći na listingu Ljubljanske berze 3. juna, prenela je agencija STA.
SOD sada poseduje 99,9 odsto akcija ove reosiguravajuće kuće, a po završetku inicijalne javne ponude taj udeo namerava da smanji na 25 odsto plus jednu akciju.
Inicijalna javna ponuda akcija i dokapitalizacija treba da omoguće kompaniji dovoljan kapital za ekspanziju u jugoistočnoj Evropi i povećanje adekvatnosti kapitala.
"Zavarovalnica Sava" je prošle godine imala konsolidovane bruto premije u visini 188,6 miliona evra, što je 34,3 odsto više nego u 2006. Lanjski neto profit kompanije porastao je istovremeno za više od 56 odsto, na 20,2 miliona evra.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare