counter stats
 
 
Putovanja
 
Zdravlje
 
           
   
Info | TV | Radio | Video | B92.FM | Sport | Putovanja | Nekretnine | Zdravlje | Biz | Život | Forum
 
  Naslovna | Vesti | Punto Classic | Vozili smo | Polovnjak | Aktuelno | Istražujemo | Ekologija | Intervju | Razno | F.A.Q. | Galerija
 
B92 Automobili Komentari

Pročitajte vest Drakonske kazne za neodgovorne

11. septembar 2008.

Broj komentara: 8

Pošaljite komentar


  1. Gospodo?????
    Obzirom da vec g zivim na zapadu nalazim da su vasi zakoni drakonski te da nemate znanja i saznanja o evropskim normama. Zakon koji ste objavili je van ne osnovan te tezi diktaturi sa sankcionisanjem gradjana u korist vlade a sto je protivno ustavu. Vi omogucavate sza zakonom da dete od 16g dobije vozacku pod uslovom da ima pratioca sa 5 godina iskustva? Sukobite se sa zapadnim iskustvom.
    Navodite vase uslove koji pisu na zalost osobe kod vas u vladi na zalost ne adekvantne pa ce se ovaj zakon pred medjunarodnim sudom u strazburgu anulirati iz razloga da vasi strucnjaci ne poznaju medjunarodno pravo. Na zalost imaju plate kao da su experti a rezultati su na zalost ispod nule. Po vasem zakonu sirotinja koju je vlada napravila i koja nema novca da kupi pneumatike bice kaznjena sa poenima plus novcanom kaznom. Znate li da je u jadnoj srbiji problem nastao sa vodecom koalicijom te sa zakonima stetnim po drustvo kao zakon koji ste izglasali i koji ce morati da izadje pred medjunarodni sud o informisanju u Strazburgu. Pitam se zasto pravite nove greske;Prodaje se nasa privatna imovina i vi je gospodo prodajete te menjate zakone po vasoj zelji? Treba vam novca da zivite a ubili ste moral u ljudima. Imate li kraj???…??
    (zivorad, 7. novembar 2009 15:55)

    # Link komentara

  2. Ako niste znali jedan od razloga za ne usvajanje zakona o saobracaju je sto postoje dve strane koje su u direktnom sukobu misljenja.
    Jedna je ona koja zeli da policija nema dodira sa novcem i direktnom naplatom kazni vec da se svaki ucesnik u saobracaju koji napravi preksaj upucuje kod sudije bez obzira na doba dana noci, sto vec funkcionise u nasem okruzenju.Posto akcija gledaoc reporter funkcionise na nasim televizijama, trebalo bi uvesti u zakon da i dokaz fotografije mobilnom bude dokazni materijal cak i za sud.Posto imadosta sitacija kada mozemo da uslikamo gospodu policajce u raznim prestipima od nevezivanja pojasa do neispravne signalizacije itd. ali oni su uvek u pravu samo neznam dokle.
    (Zuca, 8. mart 2009 22:29)

    # Link komentara

  3. Ja ne mogu da verujem da jos uvek neko moze da veruje da se u nasoj zemlji donose bilo kakvi propisi sa ciljem da se uvede red. Propisi trenutno jedino sluze da se pisu kazne, a za red i bezbednost koga briga. Zato pauk dize gde mu je lakse a ne gde je potrebno. Zato pandur pise kaznu vozaca Yuga, a ne Mercedesa, i tako dalje u nedogled. Da ne spominjemo drage nam poslanike koji su zasticeni imunitetom i fakticki je njihovim vozacima dozvoljeno da se ponasaju kako god zele. Setimo se samo kako je vozac bivseg ministra Veselinova ubio devojku na semaforu. Verujem da su svi bili bar jednom svedoci izuzetno bahate voznje raznoraznih vozila pod pratnjom. Voleo bih da znam kako se novi zakon odnosi na to.
    Pa setimo se kako je g-din Jocic zamalo ostao invalid jer je njegov auto isao preko 200km na sat, gde je ogranicenje 120!!! A potom su za njega dovodjeni lekari iz belog sveta o trosku onih koji ce jedini osetiti novi "proevropski" zakon. Prete oduzimanjem dece. Dosta su nam oduzimali zemlju, vreme je da se pocne i sa dankom u krvi. Jedina mi je uteha sto verujem u Boga, pa se nadam da ce bar njegov sud kada dodje do toga biti pravedan.
    (Mile, 19. oktobar 2008 22:12)

    # Link komentara

  4. Imam cerku koja je napunila 9 godina, visine 146cm i raste oko 10cm godisnje. Ocekujem da ceo nastaviti da raste brzo obzirom na moju visinu i iskustvo sa njenim starijim bratom koji je vec 193cm. Ne mogu da zamislim teranje deteta od npr 160 cm da se smesti u sigurnosno sediste za decu. Morali bi da unesu u zakon i visinsku odredbu, npr mladja od 12 godina odnosno niza od 135cm. Uostalom, gde se prodaju sedista za toliko veliku decu? O visokoj a gojaznoj deci da ne pricamo...
    (munja, 13. oktobar 2008 08:26)

    # Link komentara

  5. Pa sto se tice drakonskih kazna i ja sam za,ali ne selektivno i naravno za sve one prekrsaje koje ocigledno ugrozavaju saobracaj.
    A sto se tice kazna za manje prekrsaje u opstini Vrsac ima ih na pretek,tako bezobrazno kaznjavaju za bilo koju glupost.Uglavnom sirotinju za neku neispravnost koju ne moze da popravi na vozilu,a one besne sto tutnjaju njih niko ne dira.Ja mislim da mnogo manje ugrozava saobracaj onaj ciji je neispravan auto ali se prilagodjava time i vozi sporije nego onaj ko ima dobra kola i vozi ko lud.A i vidise ko pravi najvise saobracajki.
    (NO NEIM, 23. septembar 2008 09:05)

    # Link komentara

  6. Da li budući zakon predviđa i obavezu nadležnih da sprovode kaznene mere? Ni po trenutno važećem zakonu, navedeni prekršaji nisu dozvoljeni, samo su kaznene odredbe blaže. a najveći problem je u tome što se izuzetno retko i primenjuju. Da li ste skoro čuli od nekog da je platio kaznu za saobraćaj ni prekršaj, a da to nije bilo za prekoračenje brzine ili vožnju pod dejstvom alkohola? Ne sećam se kada je neko platio kaznu za nepropisno parkiranje, da o zaustavljanju i ne govorim, izuzev ako je vozilo uklonjeno paukom. A oni su priča za sebe. uglavnom nose vozila gde im je najlakše, a ne gde ne propisno parkirana vozila stvarno smetaju.
    Zapravo smatram da nam neće pomoći ni deset novih zakona ako ih nadležni ne bi sprovodili kao i ovaj sadašnji.
    (DDD, 17. septembar 2008 22:41)

    # Link komentara

  7. Ok, oduzeli smo dete. I šta ćemo odna sa njim? Da ga stavimo u neki fini dom gde svi vode računa o bezbednosti u saobraćaju?!
    (Miloš, 12. septembar 2008 13:42)

    # Link komentara

  8. Učesnici u saobraćaju su toliko bahati, da kazne treba višestruko pooštriti!
    (NNN, 11. septembar 2008 17:12)

    # Link komentara


Važna napomena:
Preporučujemo da tekstove na ovim stranicama shvatite kao poziv na razmenu mišljenja i iskustava. Mi samo otvaramo teme, a svi zajedno ih razvijamo. Kliknite ovde i pošaljite vaše predloge tema kao i same tekstove.

 
 

Odštampaj stranu Pošalji stranu


Mobilni magazin



Forum B92 - Automobili

Vesti, Putovanja, Nauka
Više seksa za parove koji sarađuju Istraživanje koje je sprovela Konstans Gejdžer sa univerziteta Montkler u Nju Džerziju pokazalo je da parovi koji zajedno obavljaju kućne poslove češće ... Dalje




 
Vrh straneVrh strane
© 1995 - 2009 , B92 | Marketing | Kontakt | O nama | Impresum | B92 lica | Pravila korišćenja
  • Marketing
  • Pišite nam
  • Novi mobilni B92
  • Šta je to RSS?
Fantasy tenis
Komentarišite vesti sa vašeg mobilnog telefona